facebook youtube

Skład chemiczny:

Chlorek didecylodimetyloamonu (DDAC) zawartość 4 g/1

Przeznaczenie:

OPTIM AKTIV RTU to gotowy do użytku preparat do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Nie zawiera alkoholu, tym samym jest alternatywnym rozwiązaniem dla produktów na bazie alkoholu.

Preparat przeznaczony jest do stosowania w obiektach użyteczności publicznej oraz prywatnej, w celu utrzymania prawidłowej higieny.

Doskonale sprawdza się stosowany w takich miejscach jak: domy i mieszkania, hotele, restauracje, sklepy, targowiska, kina, środki komunikacji miejskiej, taksówki, biura, magazyny, itp.

Preparat może być stosowany na powierzchniach kontaktujących się i nie kontaktujących się z żywnością. Wykazuje działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze.

Sposób zastosowania:

Optim Aktiv RTU znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie mogą występować drobnoustroje chorobotwórcze.

W celu zdezynfekowania rąk preparat należy nanieść na ręce, rozprowadzić i poczekać do wyschnięcia. Nie wskazane jest stosowanie na podrażnioną lub uszkodzoną skórę.

Dezynfekcja powierzchni: preparat nanieść na dezynfekowane powierzchnie i w razie potrzeby rozetrzeć np. czystą, lekko wilgotną ściereczką. Pozostawić do wyschnięcia lub wytrzeć na sucho ręcznikiem papierowym.

Powierzchnie kontaktujące się z żywnością: preparat nanieść na dezynfekowane powierzchnie, rozetrzeć np. czystą, wilgotną ściereczką, następnie spłukać wodą zdatną do picia.

Optim Aktiv RTU jest również stosowany jako preparat dezynfekcyjny metodą zamgławiania. W celu przeprowadzenia zabiegu należy zastosować produkt bez rozcieńczania.

Dawkowanie:

Preparat stosuje się poprzez równomierne naniesienie go na dezynfekowane powierzchnie. Po naniesieniu należy odczekać kilka minut aż preparat odparuje.

Zalety i korzyści:

  • Działa szybko i skutecznie,
  • Alternatywa do preparatów alkoholowych,
  • Substancja czynna polecana jako substancja do walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi w czasach epidemii.

Trwałość i warunki przechowywania:

Preparat należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu i nie należy narażać go na oddziaływanie silnych promieni słonecznych oraz wysokich temperatur.

Produkt pozostaje ważny przez 36 miesięcy od daty produkcji.

Bezpieczeństwo stosowania:

Produkt zawiera substancje chemiczne, które są być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Nieprzestrzeganie zaleceń może być przyczyną wystąpienia zagrożenia.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.