facebook youtube

DURACID EC

Pozwolenie ( w dotychczasowej nomenklaturze Ministra Zdrowia ) Nr 4577/11

Dostępne opakowania:
500 ml

Opis

Skład chemiczny:

Permetryna  6,7 g / 100 g
Tetrametryna  13,4 g / 100 g
Butotlenek piperonylu  67,9 g / 100 g

Przeznaczenie:

Duracid EC zwalcza owady biegające i latające takie jak: komary, muchy, mrówki, chrząszcze, pająki.

Produkt znajduje zastosowanie w szczególności w:

  • kurnikach, stajniach, oborach,
  • miejscach gromadzenia odpadów,
  • domach, restauracjach, hotelach, centrach handlowych, kinach szkołach, szpitalach i innych budynkach użyteczności publicznej,
  • magazynach, przechowalniach żywności i tytoniu.

Duracid EC znajduje zastosowanie w zwalczaniu komarów na zewnątrz pomieszczeń na obszarach popowodziowych, terenach ogródków działkowych i rekreacyjnych.

Takie zastosowanie zostało zatwierdzone przez Urząd Rejestracji produktów Biobójczych.

Sposób zastosowania:

Preparat nanosić na wszystkie powierzchnie, gdzie obserwowane są owady, w szczególności drogi przebiegu, miejsca spoczynku, lądowania owadów latających oraz wszelkie szczeliny i pęknięcia, a także inne obszary, gdzie mogą pojawić się owady.

Dawkowanie:

A. wewnątrz pomieszczeń

  • w przypadku eliminacji komarów – 40 ml/m² roztworu o stężeniu 0,1% (10 ml produktu  w 10 l wody) na powierzchniach porowatych;
  • zwalczanie mrówek – 40 ml/m² roztworu o stężeniu 0,1% (10 ml produktu  w 10 l wody) na powierzchniach porowatych, a 40 ml/m² roztworu o stężeniu 0,5% (50 ml produktu  w 10 l wody) na powierzchniach gładkich;
  • właściwości owadobójcze wobec much i karaczanów – 40 ml/m² roztworu o stężeniu 0,25% (25 ml produktu  w 10 l wody) na powierzchniach gładkich, a 40 ml/m² roztworu o stężeniu 0,5% (50 ml produktu  w 10 l wody) na powierzchniach porowatych.

B. na zewnątrz pomieszczeń poprzez zamgławianie ULV

  • 80 ml koncentratu wymieszane z 4 l wody wystarczy na 500 m². Efekt bójczy widoczny jest po 1 godzinie od zastosowania i utrzymuje się przez 24 godziny.

Zalety i korzyści:

  • Działa szybko i skutecznie.
  • Można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Bezpieczeństwo stosowania:

Produkt zawiera substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Nieprzestrzeganie zaleceń może być przyczyną wystąpienia zagrożenia.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.