facebook youtube

Opis

Skład chemiczny:

Alkil (C12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-16)) 250 g/l

Przeznaczenie:

Quatovet przeznaczony do dezynfekcji przede wszystkim w obszarach weterynaryjnych: w kurnikach, chlewniach, stajniach, oborach, na fermach zwierząt futerkowych.

Preparat wyróżnia się na rynku spośród swoich konkurentów tym, że może być stosowany przez oprysk w obecności zwierząt. Taka aplikacja jest dozwolona po usunięciu z dezynfekowanych pomieszczeń wody pitnej oraz źródeł paszy.

Doskonale sprawdza się w matach dezynfekcyjnych.

Można go stosować również w pomieszczeniach użyteczności publicznej, w ogrodnictwie szklarniowym oraz w przetwórstwie spożywczym na powierzchniach kontaktujących się i nie kontaktujących się z żywnością, a także na powierzchniach kontaktujących się ze środkami żywienia zwierząt.

Sposób zastosowania:

Jest to płynny koncentrat do dezynfekcji do zastosowania profesjonalnego. Preparat należy nanosić na uprzednio umyte powierzchnie. Można go podawać przy użyciu myjek wysokociśnieniowych (poprzez oprysk) lub przy wykorzystaniu zamgławiaczy termicznych (np. Igeba) poprzez zamgławianie.

Dawkowanie:

ZastosowanieOprysk/roztwór roboczyZamgławianieCzas działania
W higienie weterynaryjnej
Bakteriobójcze2%4 l / 1 000 m³30 min.
Grzybobójcze w zakresie grzybów drożdżopodobnych 0,5%1 l / 1 000 m³30 min.
W zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego
Bakteriobójcze0,25%0,5 l / 1 000 m³1 godz.
Grzybobójcze (grzyby drożdżopodobne i pleśniowe)4%8 l / 1 000 m³1 godz.
W ogrodnictwie szklarniowym
Bakteriobójcze0,25%0,5 l / 1 000 m³1 godz.
Grzybobójcze (grzyby drożdżopodobne i pleśniowe)4%8 l / 1 000 m³1 godz.
Wirusobójcze0,5%1 l / 1 000 m³2 godz.

W obecności zwierząt należy stosować roztwór 0,5% w ilości 1 l / 10 m². Zabieg można powtarzać nie częściej niż 1 raz na 4 tygodnie.

Preparatu nie wolno podawać na zwierzęta, ani zamgławiać w obecności zwierząt.

Przy zastosowaniu zamgławiaczy termicznych marki Igeba należy litr preparatu Quatovet wymieszać z wodą zachowując proporcje 1:1.

W przypadku zastosowania zamgławiaczy elektrycznych Igeba litr preparatu Quatovet należy wymieszać z wodą w stosunku 1:5. Wskazane jest użycie preparatu wspomagającego zamgławianie (np. Fog 1) w ilości 10% w stosunku do ilości zużytej wody.

Zalety i korzyści:

  • Przeznaczony do stosowania zarówno w higienie weterynaryjnej, w ogrodnictwie szklarniowym, jak i w przemyśle rolno-spożywczym i w obiektach użyteczności publicznej.
  • Może być stosowany w obecności zwierząt hodowlanych (przy zachowaniu warunków określonych przez producenta oraz URPLWMiPB).
  • Jest skuteczny wobec wirusów już w stężeniu 0,5%.

Trwałość i warunki przechowywania:

Preparat zachowuje swoje właściwości przez 36 miesięcy od daty produkcji pod warunkiem, że jest przechowywany w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze 8-25°C i nie jest wystawiony na działanie promieni słonecznych.

Po otwarciu należy wykorzystać w ciągu 3 miesięcy.

Bezpieczeństwo stosowania:

Produkt zawiera substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Nieprzestrzeganie zaleceń może być przyczyną wystąpienia zagrożenia.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.