facebook youtube

Walka ze szkodnikami w domu to wyzwanie.
Polecamy gamę specjalistycznych preparatów owadobójczych!
Sprawdź jakie insektycydy możesz kupić w Agro-Trade!

 

Każdy z nas miał przygodę z nieproszonymi gośćmi w domu.

Muchy, komary, pająki, to stali bywalcy głównie latem. Czasem wkradnie się mrówka i zaprosi przyjaciółki na ucztę w kuchni, czasem jednak zdarza się, że napotykamy nieco inne, znacznie mniej znane szkodniki. Cóż wówczas robić?

W zależności od pory roku oraz od otoczenia w naszym domu mogą zalęgnąć się:

  • Karaczany,
  • Rybiki cukrowe,
  • Mole: spożywcze, tekstylne,
  • Pluskwy domowe.

Niektóre z tych szkodników możemy próbować zwalczyć sami, jednak przy dużej infestacji warto wezwać specjalistę DDD.

Jakie preparaty polecamy do walki ze szkodnikami?

Preparaty do użytku domowego, dopuszczone dla użytkowników indywidualnych.

Jednym z bardziej popularnych produktów do zwalczania insektów w domu jest Draker RTU.

Jest to bardzo skuteczny insektycyd przeznaczony do stosowania przeciwko muchom, komarom, mrówkom, kleszczom, roztoczom kurzu domowego, pluskwom, rybikom cukrowym, osom, owadom magazynowym, chrząszczom.

Trójskładnikowa receptura pozwala na szybkie działanie. Substancja czynna jest częściowo zamknięta w mikrokapsułce, co wydłuża działanie preparatu do 21 dni. Zaletą produktu Draker jest między innymi:

  • natychmiastowy efekt bójczy,
  • działanie wydłużone nawet do 3 tygodni,
  • bezzapachowa formuła,
  • wysoka skuteczność wobec różnych gatunków owadów,
  • możliwość zastosowania w różnorodnych miejscach, takich jak: kąty i zakamarki wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, przy listwach przypodłogowych, wokół pieców i lodówek, przy śmietnikach, a nawet w bagażnikach samochodowych.

Draker RTU dostępny jest w opakowaniach 1 l oraz 400 ml.

FREEZBUG to rozwiązanie z serii GREEN WORLD, które charakteryzuje się brakiem substancji czynnej. Jest to preparat, który nie działa chemicznie, a jedynie fizycznie –zamraża owady wytwarzając temperaturę -45⁰C. Wyeliminuje osę, muchę, komara, karaczana, a nawet skorpiona.

Ta mrożąca owady „broń” może okazać się doskonałym wyborem w miejscach,
w których stosowanie chemicznych preparatów owadobójczych jest niewskazane.

Dostępne opakowania 330 ml. Opakowanie produktu wyposażone jest w końcówkę, która umożliwia bardzo precyzyjne celowanie w szkodnika.

DURACID SPRAY NA OWADY 500 ML to insektycyd w aerozolu dedykowany walce z muchami, komarami, karaczanami, osami, szerszeniami i mrówkami.

Wystarczy zastosować punktowo w owady lub w miejsce ich bytowania. Może być stosowany w szczelinach i pęknięciach, w zakamarkach oraz na listwach przypodłogowych. Działa natychmiast. Trójskładnikowa formulacja zapewnia wysoką skuteczność preparatu.

Nie wskazane jest stosowanie preparatu w powietrzu, należy go rozpylać na powierzchniach, na których zaobserwowano występowanie owadów.

Produkt jest dostępny w aerozolu o pojemności 500 ml.

Wszystkie powyższe preparaty mogą być stosowane w sytuacji, gdy mamy do czynienia w małą infestacją zaraz po tym jak zaobserwujemy atak insektów w naszym otoczeniu. Co należy zrobić w przypadku, gdy okaże się, że szkodników jest znacznie więcej?

Jak postępować na wypadek wysokiej infestacji i bardzo trudnej sytuacji?

Powyższe preparaty są skuteczne. Jeżeli jednak okaże się, że liczba osobników jest bardzo duża i insekty szybko się rozmnażają należy sięgnąć porady specjalistów.

Zakłady DDD (Dezynsekcja, Dezynfekcja, Deratyzacja) mają specjalistów przeszkolonych w zwalczaniu szkodników domowych i magazynowych. Specjaliści Ci dysponują wiedzą i uprawnieniami, które pozwalają na stosowanie preparatów profesjonalnych. Często również wykorzystują alternatywne metody dezynsekcji np. zamgławianie pomieszczeń.

Dlaczego nie powinniśmy zwlekać i próbować zwalczać insekty we własnym zakresie?

Może się okazać, że przy bardzo dużej ilości szkodników należy zastosować jednocześnie kilka metod i preparatów np.: insektycyd + larwicyd, oprysk + zamgławianie.

Wówczas wezwanie odpowiedniej firmy DDD jest niezbędne i im szybciej podejmiemy współpracę ze specjalistami tym szybciej będziemy mogli spać spokojnie.