facebook youtube

Opis

Skład chemiczny:

Etanol zawartość 70,4 g/100g
2-propanol (propan-2-ol) zawartość 0,72 g/100g

Przeznaczenie:

COVI-DES stosuje się do higienicznej dezynfekcji rąk i dezynfekcji powierzchni w miejscach użyteczności prywatnej i publicznej.

Preparat należy stosować do powierzchni nie kontaktujących się z żywnością.

Doskonale sprawdzi się w: centrach handlowych, restauracjach, poczekalniach, szatniach, przychodniach, sklepach, środkach komunikacji miejskiej, taksówkach, na klatkach schodowych, w windach, a także w domach, biurach, czy też gabinetach fryzjerskich i kosmetycznych.

Wykazuje właściwości bójcze wobec wirusów i bakterii.

Sposób zastosowania:

Covi-Des przeznaczony jest do użytku zewnętrznego.

W celu przeprowadzenia dezynfekcji należy nanieść płyn na dezynfekowane powierzchnie. Ważne jest, aby aplikacja była równomierna i obejmowała wszystkie miejsca potencjalnie narażone na kontakt z czynnikami chorobotwórczymi. Nie wymaga spłukiwania

W przypadku stosowania na dłonie, spryskać dłonie od zewnętrznej i wewnętrznej strony, a następnie rozprowadzić po całych rękach do momentu wchłonięcia płynu. Czynność powtórzyć.

Nie należy

  • spłukiwać preparatu wodą przez kilka minut od zastosowania,
  • używać produktu na podrażnioną, lub uszkodzona skórę,
  • stosować w przypadku wystąpienia alergii skórnych.

Dzieci poniżej 7 roku życia nie powinny stosować preparatów na bazie alkoholu.

Dawkowanie:

Preparat stosuje się poprzez równomierne naniesienie go na dezynfekowane powierzchnie. Po naniesieniu należy odczekać kilka minut aż preparat odparuje.

Zalety i korzyści:

  • Działa szybko i skutecznie,
  • Oparty na etanolu,
  • Receptura i skład oparte o wytyczne WHO.

Trwałość i warunki przechowywania:

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Nie należy narażać go na oddziaływanie silnych promieni słonecznych oraz wysokich temperatur.

Data ważności: 18 miesięcy od daty produkcji.

Bezpieczeństwo stosowania:

Covi-Des zawiera substancje chemiczne, które niewłaściwie użyte mogą być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Nieprzestrzeganie zaleceń może być przyczyną wystąpienia zagrożenia.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.