facebook youtube

SANO-PH = ZDROWE-PH

Woda jest niezbędna do utrzymania prawidłowego rozwoju hodowli.

Dotyczy to zarówno drobiu, jak i bydła czy trzody chlewnej.  Również przy produkcji jaj woda odgrywa kluczową rolę.

W zależności od hodowanego gatunku zapotrzebowanie zwierząt na wodę jest zupełnie inne.  Skutki jej niedoboru mogą znacząco wpływać na dobrostan i prawidłowy wzrost stada.

Konsekwencje braku wystarczającej ilości wody:

  • wśród bydła może powodować osłabienie, zmniejszenie apetytu,
  • wśród kur niosek może powodować złą jakość jaj, a w konsekwencji przerwę w produkcji,

W procesie pojenia istotna jest również jakość wody.

Zarówno odpowiednia temperatura pojenia, jak i odpowiednie pH wpływają na to, że woda jest chętnie pobierana przez zwierzęta.

Woda przeznaczona do pojenia zwierząt nie powinna bowiem zawierać żadnych toksycznych substancji a jej pH powinno być neutralne czyli powinno wynosić około 7.

Zapach wody również odgrywa kluczową rolę w rozwoju zwierząt, gdyż wpływa znacząco na chęć jej pobierania przez zwierzęta.

Woda wychodząca z wodociągów spełnia wszystkie normy jakościowe. Jednak poprzez lata korzystania z rur i systemów pojenia, mogą osadzać się w nich niepożądane osady i zanieczyszczenia.

Jak zatem postępować, by dostarczać hodowanym zwierzętom dobrej jakości wodę?

Przede wszystkim należy regularnie czyścić i dezynfekować linie pojenia dla zwierząt.

Preparat Systemclean oraz PL-56 to specjalnie opracowane preparaty przeznaczone do mycia i dezynfekcji linii pojenia.

PL-56 jest preparatem myjącym o kwaśnym odczynie. Usuwa kamień, zanieczyszczenia i osady z systemów linii pojenia. Produkt posiada dobre właściwości pieniące. Usuwa kamień z plastikowych poideł. Można go stosować wszędzie gdzie użycie preparatów kwasowych jest dozwolone. Może być również wykorzystywany jako środek myjący na powierzchniach typu posadzki, ściany, itp.

Mycie systemu pojenia przeprowadzać z wykorzystaniem roztworu o stężeniu 1 %.

Systemclean jest dezynfekcyjnym preparatem wykorzystywanym w dezynfekcji systemów pojenia.  Usuwa pozostałości preparatów leczniczych oraz witamin. Doskonale sprawdza się w dezynfekcji zbiorników, rur wodociągowych i kontenerów wodnych. W kompleksowej dezynfekcji wskazane stężenie to 1 %. Produkt jest w 100% biodegradowalny.

W sytuacji gdy mamy już prawidłowo umytą i zdezynfekowaną linię pojenia warto wzbogacać paszę lub wodę pitną specjalnym preparatem mineralnym SANO-PH. SANO znaczy zdrowie, więc zdrowe pH dla Twoich zwierząt otrzymasz dzięki naszemu produktowi. Preparat ten zakwasza wodę pitną, hamuje rozwój szkodliwych patogenów i wspomaga naturalną odporność stada.

Organizmy docelowe:

  • drób,
  • trzoda chlewna,
  • przeżuwacze z rozwiniętym żwaczem.

Preparat SANO-PH  stosuje się po uprzednim zbadaniu pH wody. Wówczas należy dobrać odpowiednią dawkę.

Kompleksowe i systematyczne dbanie o dobrą jakość wody pitnej to nawyk, który zdecydowanie procentuje i poprawia dobrobyt hodowanego przez nas stada. Warto wybierać sprawdzone produkty.