facebook youtube

Ralstonia- jak zabezpieczyć swoje zbiory?

Oferta Agro-Trade to szereg profesjonalnych preparatów do dezynfekcji przeciwko bakteriom, wirusom i grzybom. Unikalne rozwiązania znajdują zastosowanie w bardzo wyspecjalizowanych branżach takich jak np. przechowalnictwo ziemniaków, uprawy szklarniowe czy też tunelowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów postanowiliśmy przetestować preparaty z naszej oferty wobec jednych z groźniejszych bakterii występujących w uprawach szklarniowych i tunelowych oraz w przechowalniach.

Wynikiem przeprowadzonych badań preparaty takie jak ALDEKOL PRO HORTI, PEROXAT oraz ALDEKOL DES® 03 uzyskały specjalną rejestrację potwierdzającą skuteczne zwalczanie bakterii Ralstonii solanacerum.

Wszystkie wymienione produkty są rekomendowane przez Instytu Ochrony Roślin. Służą do przeprwadzania zabiegów dezynfekcji w szklarniach, tunelach i przechowalniach. Skutecznie zwalczają bakretie wirusy i grzyby oraz zapobiegają ich rozprzestrzenianiu się. Odpowiednio skomponowany skład chemiczny oraz unikalne właściwości poszczególnych preparatów, dają klientom Agro-Trade możliwości dopasowania preparatu do jego indywidualnych potrzeb oraz charakterystyki uprawy / specyfiki przechowalni. Wszystkie preparaty można stosować w celu dezynfekcji zarówno poprzez oprysk jak i poprzez zamgławianie.

ALDEKOL PRO HORTI

kombinacja czwartorzędowych związków amonowych i glutaralu powoduje, że ALDEKOL PRO HORTI jest doskonałym wyborem do dezynfekcji w przemyśle rolno-spożywczym. Zalecany do przeprowadzania zabiegów w pustych szklarniach, przechowalniach ziemniaków, pieczarkarniach czy boczniakraniach, a także do dezynfekcji narzędzi i urządzeń ogrodniczych. Wykazuje skuteczność wobec bakterii Ralstonia solanacearum, oraz zapobiega jego rozprzestrzenianiu.

Zastosowanie Aldekolu Pro Horti

Działanie Oprysk* Zamgławianie*
Bakteriobójcze 0,5 % 1 l / 1000 m 3
Bakteriobójcze Ralstonia solanacearum 1 % 2 l / 1000 m 3
Grzybobójcze 1 % 2l / 1000 m 3
Wirusobójcze 1,5 % 3 l / 1000 m 3

 

PEROXAT

To płynny koncentrat na bazie kwasu octowego i nadtlenku wodoru przeznaczony do dezynfekcji w przemysle rolno-spożywczym. Zalecany do dezynfekcji między innymi w przechowalniach ziemniaków, szklarniach oraz pieczarkarniach. Regularne, prawidłowo przeprowadzone zabiegi z użyciem preparatu PEROXAT znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia wirusa Ralstonia solanacearum. Preparat posiada potwierdzoną urzędowo skuteczność wobec wirusa.

 

Zastosowanie PEROXAT

Działanie Oprysk* Zamgławianie*
Bakteriobójcze 0,5 % 1 l / 1000 m 3
Bakteriobójcze Ralstonia solanacearum 1 % 2 l / 1000 m 3
Grzybobójcze 4 % (15 min) 8l / 1000 m 3
Wirusobójcze 1,5 % 1 l / 1000 m 3

 

ALDEKOL DES® 03

To wysoce skoncentrowany perparat do dezynfekcji na bazie związków aldehydowych i czwartorzędowych. Skutecznie dezynfekuje poddawane procedurze powierzchnie zwalczając bakterie, wirusy i grzyby, w tym wirusa Ralstonia solanacearum. Wskazany do dezynfekcji m.in. w przemyśle rolno-spożywczym w przechowalnictwie ziemniaków, w tunelach i pustych szklarniach.

 

ALDEKOL DES® 03

Działanie Oprysk* Zamgławianie*
Bakteriobójcze Ralstonia solanacearum 1 % 2 l / 1000 m 3
Grzybobójcze 0,5 % (15 min) 1l / 1000 m 3
Wirusobójcze od 0,25 % 0,5 l / 1000 m 3

 

* Roztwór roboczy w dawce 0,3 l / 1 m 2 dezynfekowanej powierzchni

** Zamgławianie terminczne : 1l koncentratu do dezynfekcji + 1 litr wody + 0,1 l np. FOG ADD (nośnik mgły)

Przeprowadzając zabieg dezynfekcji w ogrodnictwie szklarniowym oraz przechowalnictwie ważne jest, aby zabiegom poddać:

> puste pomieszczenia
> powietrze
> narzędzia do uprawy i pielęgnacji
> skrzynki i pojemniki do transportu

Zalecamy kontakt z naszym Przedstawicielem Handlowym w celu opracowania indywidualnej procedury dezynfekcji dopasowanej do potrzeb, możliwości i warunków panujących w przechowalni czy też szklarni.

Spośród wszystkich preparatów dezynfekcyjnych dostępnych na Polskim rynku, aktualnie, taką rejestrację posiada jeszcze preparat VIA-SEPT.