badanie próbek przez mikroskop
NOWOŚĆ - SOFAST

NOWOŚĆ - SOFAST

Czy potrzebny lepszy dowód skuteczności? SOFAST zwalcza muchy skutecznie!

SOFAST to insektycyd w postaci granulatu przeznaczony do zwalczania much. Zaleca się stosowanie preparatu na początku pojawiania się much, aby zapobiec ich masowemu rozprzestrzenianiu się. Najwyższą skuteczność preparatu uzyskać można stosując go poprzez: malowanie na powierzchniach bytowania - gromadzenia się much, lub w miejscach bytowania owadów poprzez wysypany granulat z dodatkiem mleka, soku, czy też innej substancji wzmagającej właściwości wabiące. Zalecane jest stosowanie preparatu z zachowaniem odstępów czasowych np. 6 razy w ciągu 12 miesięcy.

SOFAST oparty jest na substancji czynnej imidachlopryd. Jest to nowa substancja w insektycydach z oferty Agro-Trade.

Doskonale sprawdza się w stajniach, oborach, chlewniach, kurnikach, fermach norek i wszelkiego rodzaju obiektach inwentarskich.

Aplikacja insektycydu SOFAST:

na pasach tekturowych - stosować w postaci rozcieńczonej (200 g SOFAST rozpuścić w 150 ml wody). Gotowy roztwór nanieść na tekturowe pasy o powierzchni 1 m2.   Powierzchnie pomalowane produktem rozmieścić w miejscach bytowania much - np. na ścianach, na suficie. Roztwór powstały z 200g preparatu SOFAST jest odpowiedni dla powierzchni 100m2. Gotowy roztwór należy wykorzystać w ciągu 8 godzin od przygotowania mieszanki.  W miejscach zastosowania insektycydu SOFAST należy wykonywać regularne inspekcje (nie rzadziej niż co 7 dni). W przypadku braku produktu lub pokrycia go kurzem wskazane jest ponowne wyłożenie produktu. Preparat SOFAST należy stosować zamiennie z innymi insektycydami opartymi na innych substancjach bójczych. Nie wskazane jest stosowanie preparatu na powierzchniach chłonnych.

wykładanie przynęty na pułapki - preparat stosować w postaci własnej. Za pomocą miarki pobrać około 20 g granulatu i umieścic na płytkim, jednorazowym pojemniku tak, aby utworzył powierzchnię płaską. W celu zwiększenia skuteczności preparatu warto jest zwilżyć go: np. wodą, odrobiną mleka, sokiem, które będą wzmacniały efekt wabiący.  W ten sposób przygotowaną pułapkę należy umieścić w miejscach wysoko położonych: na parapetach, na gzymsach, na podestach. Ważne jest, aby miejsca wyłożenia pułapek były zabezpieczone przed dostępem dzieci i zwierząt domowych, które nie są przedmiotem zwalczania. Jedna pułapka zabezpiecza obszar około 10m2. Co 2-3 dni wskazane jest przeprowadzanie inspekcji w miejscach wyłożenia pułapek. Produkt pokryty kurzem należy  usuwać.

 

SOFAST dostępny jest w opakowaniach 1 kg i 200 g.

 

 

 

 

grupa klientów pojedynczy klient facebook youtube sektor publiczny