grupa klientów pojedynczy klient facebook youtube youtube

Muchy – jak je skutecznie zwalczać w pomieszczeniach hodowli?

Jednym z największych problemów dla hodowców bydła oraz trzody chlewnej, występującym w okresie od wiosny aż do później jesieni, są muchy. Owady te stanowią normę, pojawiając się wszędzie tam, gdzie utrzymywane są zwierzęta hodowlane, gdzie jest wilgotno, ciepło i panują idealne warunki do rozwoju larw. Muchy, atakując bydło i trzodę, powodują u nich niepokój, co przekłada się na gorsze wyniki produkcyjne. Jak pozbyć się much i po jakie środki owadobójcze najlepiej sięgnąć? Podpowiadamy poniżej.

Draker 10.2 oraz Saetta – natychmiastowe działanie i wysoka skuteczność

W efektywnym zwalczaniu much może być pomocny preparat owadobójczy Draker 10.2, wyróżniający się wyjątkowo długim działaniem oraz długotrwałym efektem bójczym. Produkt ten jest przeznaczony do stosowania zarówno w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się, jak i inwazji much. Jest to preparat wieloskładnikowy w postaci mikrokapsułkowanego koncentratu przeznaczonego do użytku profesjonalnego, który może być wykorzystywany do zwalczania owadów latających i biegających w:

> budynkach inwentarskich,
> środkach transportu zwierząt,
> schroniskach dla zwierząt
> obiektach przemysłu spożywczego,
> środkach transportu publicznego,
> szkołach, magazynach, szpitalach itp.

Draker 10.2 charakteryzuje się zarówno efektem biobójczym, jak i wypłaszającym. Nie ma zapachu i może być stosowany w formie oprysku lub metodą zamgławiania ULV. Jest przeznaczony do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz, w kątach, szczelinach, zakamarkach itp.

Innym skutecznym preparatem do zwalczania much jest Saetta, który znakomicie nadaje się także do unicestwiania owadów będących szkodnikami magazynowymi, takich jak wołki zbożowe, trojszyki oraz omacnice. Produkt cechuje się wyjątkowo wysoką skutecznością wobec najbardziej powszechnych owadów występujących w budynkach inwentarskich, pomieszczeniach magazynowych, obszarach hodowli zwierząt itp. Gotowy roztwór może być stosowany poprzez oprysk lub metodą zamgławiania ULV (na zimno i na gorąco). Podobnie jak inne środki do zwalczania owadów, wykazuje natychmiastowy efekt działania oraz efekt wypłaszania.

Po jakie jeszcze insektycydy na owady można sięgnąć?

W walce z muchami istotnym czynnikiem jest jednoczesne zwalczanie ich larw. W ofercie Agro-Trade znajduje się wyjątkowo skuteczny preparat Radikal na larwy 3-składnikowy. Jest to środek, który może być stosowany bezpośrednio na powierzchnię wszędzie tam, gdzie mogą rozwijać się larwy, w szczególności w kanałach gnojowicowych oraz miejscach gromadzenia śmieci. Dzięki obecności takich substancji aktywnych jak diflubenzuron, PBO oraz tetrametryna preparat przeciwdziała rozwojowi larw. Radikal na larwy 3-składnikowy nie jest przeznaczony do stosowania w naturalnych zbiornikach wodnych.