facebook youtube

Maty dezynfekcyjne jako część programu bioasekuracji

Jednym z elementów prawidłowej bioasekuracji jest wyposażenie pomieszczeń hodowli w maty dezynfekcyjne.

Maty dezynfekcyjne powinny być wyłożone przed wejściem i wyjściem z pomieszczeń, w których utrzymywane są zwierzęta hodowlane. W związku z szerzącym się wirusem ASF dotyczy to przede wszystkim hodowli trzody chlewnej i jest to obowiązek nałożony na hodowców i rolników przez rozporządzenie MRiRW.

Zgodnie z rozporządzeniem zmieniającym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 09 lutego 2018 w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń, maty dezynfekcyjne powinny być utrzymywane w stanie, który pozwala na działanie środka dezynfekcyjnego, ich szerokość powinna być nie mniejsza niż szerokość drzwi, natomiast długość nie mniejsza niż 1 m. Rozporządzenie wskazuje również m.in. stosowanie odpowiedniej odzieży ochronnej przez osoby, które są wskazane do obsługi świń oraz zabezpieczenie chlewni oraz pomieszczeń do przechowywania pasz przed dostępem zwierząt wolnożyjących.

Stosowanie mat dezynfekcyjnych ma szczególne znaczenie w bioasekuracji ferm trzody chlewnej z uwagi na zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Agro-Trade w swojej ofercie posiada również preparaty dezynfekcyjne doskonałe do zastosowania w dezynfekcji mat. Takie preparaty to Aldekol Des FF jedyny w Polsce preparat zwalczający ASF, TH 5 Produkt zaprojektowany i przetestowany w rzeczywistych warunkach hodowli pozostaje stabilny w niskich temperaturach, Quatovet preaparat do dezynfekcji.

Polecamy stosowanie mat dezynfekcyjnych w hodowli drobiu, uprawie pieczarek, w ogrodnictwie szklarniowym oraz we wszystkich miejscach, w których wskazana jest regularna dezynfekcja. Maty Dezynfekcyjne to doskonały sposób na poprawienie higieny hodowli i uprawach.

W ofercie Agro-Trade dostępne są maty o wymiarach:

> 80 x 60 x 4 cm
> 101 x 85 x 4 cm

​Kliknij, aby dowiedzieć się czegoś więcej o produkcie

Skontaktuj się z nami i złóż zamówienie:
info@agro-trade.pl
61 820 85 95 (6) , +48 604 941 194