facebook youtube

UNIPRO 5 AGREGAT DO ZAMGŁAWIANIA NA ZIMNO

UNIPRO 5 to agregat do zamgławiania na zimno polecany do stosowania w pomieszczeniach wielkokubaturowych: halach produkcyjnych, obiektach inwentarskich, szklarniach, kompostowniach itp.

Opis

UNIPRO 5 ULV- jest uniwersalnym agregatem firmy IGEBA przeznaczonym do zamgławiania na zimno.

Urządzenie pracuje w technologii ULV (ULV= Ultra Low Volume= zamgławianie z użyciem niezwykle małych ilości preparatu). Metoda ULV polega na tym, że urządzenie w trakcie zabiegu wykorzystuje najmniejszą ilość preparatu.

Dzięki temu uzyskujemy bardzo skuteczny i ekonomiczny efekt.

Wyjątkowo duża wydajność urządzenia rozprowadza nawet najmniejsze krople równomiernie w pomieszczeniu.

Drobna mgła utrzymuje się przez długi okres, co zapewnia optymalny dostęp preparatu do szczelin i zakamarków, których penetracja byłaby możliwa wyłącznie ręcznie i przy bardzo dużym nakładzie pracy.

Zastosowanie:

Urządzenie stosuje się do aplikacji środków leczniczych w hodowli zwierząt drogą inhalacji.  Wykorzystuje się je również w procesie dezynfekcji w: intensywnej hodowli zwierząt, w budynkach inwentarskich, w silosach paszowych, dezynfekcji w przemyśle spożywczym, oraz podczas dezynfekcji w uprawach pieczarek i w szklarniach.

W Procesie zwalczanie insektów i innych szkodników specjaliści korzystają z UNIPRO 5.

Unipro 5 używa się także w ochronie roślin w szklarniach oraz w ochronie zasobów magazynowych,

Unipro 5 idealnie sprawdza się w  zabiegach zwalczania grzybów i pleśni oraz podczas neutralizacja zapachów.

Zalety:

Urządzenie UNIPRO 5 ma bardzo uniwersalny zakres zastosowania. Doskonale sprawdza się w: zwalczaniu szkodników, higienie i dezynfekcji, aplikacji środków ochrony roślin i ochronie zapasów magazynowych (nadaje się również do rozprowadzania środków dezynfekcyjnych na bazie kwasów).

Unipro 5 równomiernie rozprowadza ciecz roboczą z wykorzystaniem techniki ULV. Wyposażone w głowice aerozolowe skonstruowane przez firmę Igeba, charakteryzuje się wysoką trwałością i dobrą wydajnością.

Urządzenie jest dość dużych rozmiarów, pomimo tego dobrze się sprawdza w mobilnej pracy i jest proste w obsłudze. Wbudowany wózek poprawia ergonomię pracy w większych pomieszczeniach. Uniwersalne podłączenie pod gniazdko 230 V (standardowy bezpiecznik 16A) umożliwia zastosowanie niemalże w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się źródło zasilania. Silnik elektryczny urządzenia jest odpowiednio zabezpieczony przez obudowę, co chroni go przed wilgocią i środkami chemicznymi podczas pracy urządzenia. Urządzenie jest przystosowane do samodzielnej pracy, bez nadzoru personelu. Głowica dyszy rozpylającej może być regulowana w poziomie o 360, a w pionie 180 .Napęd elektryczny zapewnia obniżony poziom emisji hałasu. W zależności od zapotrzebowania urządzenie dostępne jest ze zbiornikiem 26 l lub 54 l.

Parametry techniczne:

Ciężar własny56 kg
Wymiary(dł.x szer.x wys.), cm59x57x116
MieszadłoOpcja
SterownikiOpcja
System przepływu cieczy roboczej:
zbiornik cieczy roboczej (standard)
Opcjonalnie

20 l
45 l
Maksymalna wydajność l/h
dysza 0,8
dysza 1,0
dysza 1,2

ok 10
ok 14
ok 18
Spektrum kropli przy użyciu wody / mikron<20
Silnik: asynchroniczny z kondensatorem rozruchowym i roboczym

-Moc, kW

-Napięcie sieciowe, V

-Częstotliwość, Hz

-Prąd znamionowy, A

-Prędkość obrotowa, min-11,5

230

50

9,25

2845
Sprężarka powietrza:

-Wydajność,m3/min

-Ciśnienie, bar

-Prędkość obrotowa, min-1

-Prędkość powietrza w dyszy, m/s


1,0

0,22

14000

ok. 200
StelażRama czworokątna, spawana i ocynkowana
Dwa koła gumowe napełnione powietrzem
Przybliżony skuteczny zasięg w kierunku poziomym m15-20

Bezpieczeństwo stosowania:

Produkt przeznaczony jest do stosowania substancji chemicznych. Przed użyciem należy zapoznaj się z ulotką informacyjną oraz kartą charakterystyki wykorzystywanego preparatu.

Podczas pracy z urządzeniem należy postępować zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia.