facebook youtube

DRAKER 10.2

Pozwolenie nr 3917/09

Dostępne opakowania:
100 ml , 250 ml , 1 l

Skład chemiczny:

Cypermetryna 10 g / 100 g

Tetrametryna 2 g / 100 g

PBO 10 g / 100 g

Przeznaczenie:

Draker 10.2 to częściowo mikrokapsułkowany preparat do zwalczania owadów biegających i latających.

Postać koncentratu zapewnia wysoką wydajność oraz dostosowanie działania preparatu do aktualnych potrzeb. Preparat może być stosowany wewnątrz oraz na zewnątrz budynków.  Dzięki mikrokapsułce wykazuje efekt rezydualny do 14 dni. Zamknięte w niej substancje czynne są chronione przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych co umożliwia jego wydłużone działanie.

Wewnątrz budynków DRAKER 10.2 można stosować na listwach przypodłogowych, w kątach, zakamarkach czy szczelinach (np. w kuchni koło lodówki czy pieca). Na zewnątrz budynków zalecane jest stosowanie na gzymsach, parapetach, w miejscach składowania śmieci i wszędzie gdzie zaobserwujemy miejsca spoczynku lub przebiegu owadów.

Można go stosować w:

  • budynkach inwentarskich,
  • budynkach przemysłu spożywczego,
  • środkach transportu publicznego,
  • domach, magazynach, hotelach, szkołach, szpitalach,
  • innych budynkach użyteczności publicznej.

Produkt nie pozostawia plam. W przypadku stosowania na różnych powierzchniach zalecamy zrobić niewielką próbę w niewidocznym miejscu.

Sposób zastosowania:

Draker 10.2 należy stosować poprzez oprysk lub przez zamgławianie ULV. Zamgławianie na gorąco w przypadku preparatu częściowo mikrokapsułkowanego pozbędzie go właściwości rezydualnych. Zdecydowaną zaletą tzw. "zamgławiania na zimno" jest docieranie do trudno dostępnych miejsc i zakamarków, gdzie mogą znajdować się gniazda szkodników. Do tego typu zabiegów zalecamy stosowanie wysokiej jakości sprzętu marki Igeba.

Dawkowanie:

Draker 10.2 jest płynnym koncentratem do dezynfekcji.

Stosuje się go po uprzednim przygotowaniu roztworu roboczego. 1 l mieszaniny wystarcza na około 30 - 60 m², w zależności od rodzaju powierzchni.

W przypadku zwalczania much stosuje się roztwór 1% - 3%.

W przypadku pozostałych owadów wskazane jest stosowanie roztworu 0,5% - 2%.

Zalety i korzyści:

  • Przeznaczony do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz.
  • Wyjątkowo wydajny insektycyd.
  • Szeroki zakres skuteczności: zwalcza między innymi: karaczany, rybiki cukrowe, mrówki, pluskwy, pchły, wszy, chrząszcze, mole, osy, szerszenie oraz inne owady.
  • Częściowo mikrokapsułkowana formulacja.
  • Wydłużony efekt działania do 14 dni.

Trwałość i warunki przechowywania:

Produkt pozostaje trwały przez 3 lata od daty produkcji. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od żywności, napojów i pasz. Przechowywać w wentylowanym pomieszczeniu.

Bezpieczeństwo stosowania:

Produkt zawiera substancje chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Podczas stosowania należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi na etykiecie i w karcie charakterystyki produktu. Nieprzestrzeganie zaleceń może być przyczyną wystąpienia zagrożenia.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.