facebook youtube

Jak stosować Agro-Zakwaszacz SANO-PH

Czy zakwaszanie wody może mieć pozytywny wpływ na dobrostan zwierząt hodowlanych?

Czym jest zakwaszanie wody? To proces wzbogacania wody o odpowiedni dodatek paszowy lub mieszankę paszową uzupełniającą np. Agro-Zakwaszacz SANO-PH. Celem zakwaszania jest obniżenie pH wody pitnej dla zwierząt, zmniejszenie ryzyka wystąpienia bakterii typu Salmonella, E.Coli oraz innych patogenów. Stosowanie odpowiednich preparatów zakwaszających korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, a także na rozwój i odporność zwierząt hodowlanych.

Jakie korzystne działanie ma stosowanie Agro-Zakwaszacza SANO-PH.

Regularne podawanie zakwaszonej wody pitnej poprawia ogólny dobrostan zwierząt hodowlanych. Wpływa na parametry hodowli takie jak:

– poprawienie flory bakteryjnej układu pokarmowego zwierząt,

– polepszenie procesów wchłaniania składników pokarmowych z paszy,

– zmniejszenie liczby patogenów chorobotwórczych,

– ograniczenie biegunek, zmniejszenie liczby upadków.

Dodatkowym atutem regularnego stosowania zakwaszaczy do wody pitnej, w tym Agro-Zakwaszacza SANO-PH dla zwierząt, jest odkamieniony system linii pojenia. Takie zjawisko ma niezwykle korzystny wpływ na utrzymanie systemów pojenia w dobrej kondycji i codziennej czystości. W perspektywie czasu zmniejszamy również ryzyko wystąpienia awarii wynikających z zakamienienia.

Skład Agro-Zakwaszacza SANO-PH ma korzystny wpływ na opłacalność hodowli.

W skład produktu SANO-PH wchodzą kwasy organiczne i nieorganiczne:

  • kwas mrówkowy 501g/l,
  • kwas fosforowy 196 g/l,
  • kwas cytrynowy 52 g/l,
  • kwas mlekowy 41 g/l.

Kwas mrówkowy to jest najprostszy i podstawowy kwas organiczny, występujący naturalnie w przyrodzie na przykład w jadzie mrówek czy pszczół. Posiada silne właściwości bakteriostatyczne
i bakteriobójcze.

Kwas fosforowy to nieorganiczny kwas o działaniu tonizującym. Pobudza apetyt i ułatwia przyswajanie witamin i soli mineralnych. Skutecznie hamuje rozwój patogennych bakterii
i pierwotniaków.

Kwas cytrynowy przede wszystkim sprzyja dobremu przyswajaniu fosforu, stymuluje funkcje trzustki i poprawia smakowitość paszy tym samym zwiększa jej pobór. Dodatkowo działa konserwująco.

Kwas mlekowy to kwas o łagodniejszym działaniu zakwaszającym, konserwującym i prebiotycznym. Jego obecność stwarza dobre warunki do rozwoju bakterii kwasu mlekowego. Wykazuje dobre działanie bakteriostatyczne. Dodatkowo też pobudza czynności wątroby, nerek i jelit.
Udowodniono, że w odpowiednich dawkach. tzw. terapeutycznych, działa też tonizująco, przeciwskurczowo i przeciwbólowo, gdy mówimy o przykurczach  mięśni i bólu stawów zwierząt.

Zastosowanie w codziennej profilaktyce:

  1. W celu utrzymania prawidłowych parametrów zdrowotnych hodowli, preparat SANO-PH należy stosować w stężeniu

od 0,01% do 0,025% czyli 100 ml – 250 ml na 1000 litrów wody (niniejsze dawkowanie wykazuje działanie prozdrowotne w prawidłowo utrzymanych parametrach hodowli).

  1. W sytuacji pojawienia się choroby bądź wykazania/ wykrycia obecności patogenów chorobotwórczych zalecane dawkowanie SANO-PH to stężenie

od 0,025% do 0,05% czyli 250 ml – 500 ml na 1000 litrów wody.

W tym przypadku wskazane jest utrzymanie wyższego stężenia przez okres 3 do 6 dni schodząc po tym czasie do stężenia stałego.

  1. Zastosowanie w hodowli tucznika:

Agro-Zakwaszacz SANO-PH możemy podać w przypadku hodowli tucznika wraz z mokrą paszą.

Dawkowanie: od 1 do maksymalnie 2 litrów preparatu na tonę karmy.

Producentem produktu AGRO-ZAKWASZACZ SANO-PH jest firma Lanxess, natomiast wyłącznym dystrybutorem na Polskę jest firma Agro-Trade.

Aktualnie produkt jest dostępny ze specjalnym rabatem.

Zapraszamy do składania zamówień:

Więcej o produkcie znajdziecie na:

AGRO – ZAKWASZACZ SANO-PH – SANO-PH (agro-trade.pl)