facebook youtube

Eliminacja much – wyzwania hodowców

Agro – Trade od blisko 30 lat specjalizuje się w dystrybucji i sprzedaży preparatów do zapewnienia bezpieczeństwa biologicznego. Bogate doświadczenie, wieloletnia współpraca z czołowymi na rynku europejskimi producentami,
to solidne filary firmy.

Rynek insektycydów to bardzo konkurencyjny sektor. Szereg firm konkurencyjnych i szeroka gama różnorodnych preparatów owadobójczych jest czynnikiem motywującym do poszukiwania skutecznych, innowacyjnych rozwiązań, które zdobędą zaufanie klientów.

Dlatego współpracujemy z najlepszymi! Takie marki jak: Vebi (Włochy), Frowein (Niemcy), Schopf (Niemcy) są znane
i szanowane na polskim rynku od lat. Jako wyłączny dystrybutor preparatów w/w producentów testujemy
oraz wprowadzamy na rynek produkty, które są odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów.

W ofercie Agro-Trade znajdują się preparaty, które skutecznie zwalczają muchy w pomieszczeniach inwentarskich i nie tylko.

Najbardziej popularne i pożądane przez naszych klientów to:

DRAKER 10.2 wieloskładnikowy insektycyd o częściowo mikro-kapsułkowanej formule. Skutecznie zwalcza muchy oraz inne owady latające i biegające. Częściowe zamknięcie substancji aktywnej w mikrokapsułce zapewnia jej ochronę przed warunkami zewnętrznymi takimi jak światło, temperatura i wilgoć oraz pozwala na kontrolowane, powolne uwalnianie do środowiska. Dzięki temu, produkt cechuje się zarówno szybkim efektem bójczym, efektem wypłaszania, jak i długotrwałą skutecznością wynikającą z efektu zalegania. Skuteczność produktu jest zachowana przez co najmniej 14 dni. Produkt może być stosowany w formie oprysku lub poprzez zamgławianie ULV. Nie posiada zapachu.

Insektycyd na owady Draker 10.2 jest preparatem znanym i polecanym od lat na polskim rynku

SOFAST – to oparty na imidachloprydzie preparat w postaci granulatu stosowany do zwalczania much w pomieszczeniach hodowli zwierząt i nie tylko. Zalecane jest stosowanie preparatu Sofast od chwili, w której zauważymy, że w pomieszczeniach inwentarskich i otoczeniu pojawiły się muchy. Produkt powinien być aplikowany
w formie wilgotnej poprzez:

  • malowanie na pasach tekturowych – preparat stosować w postaci rozcieńczonej:  wskazane jest rozpuszczenie 200 g SOFAST w 150 ml wody. Przygotowany w ten sposób roztwór należy nanieść na tekturowe pasy o powierzchni 1 m2. Pomalowane produktem arkusze rozmieścić w miejscach bytowania much – np. na ścianach, na suficie. Roztwór przygotowany z 200 g preparatu zabezpieczy powierzchnię 100 m2 (należy go wykorzystać w ciągu 8 godzin od przygotowania). Tam, gdzie zastosowano insektycyd, wskazane jest wykonywanie inspekcji nie rzadziej niż co 7 dni. W przypadku pokrycia produktu kurzem, lub braku produktu należy wyłożyć go ponownie. SOFAST powinien być stosowany na przemian z innymi insektycydami opartymi na rożnych substancjach bójczych. Ważne jest, aby nie stosować preparatu na powierzchnie chłonne. 
  • wykładanie przynęty jako pułapki – około 20 g granulatu umieścić na płytkim, jednorazowym pojemniku. Granulat powinien tworzyć powierzchnię płaską. Ponieważ preparat wykazuje najwyższą skuteczność, gdy jest w postaci wilgotnej, warto zwilżyć go: np. wodą, odrobiną mleka lub sokiem, które będą wzmacniały efekt wabiący. Tak przygotowane pułapki należy umieścić w miejscach bytowania much, najlepiej wysoko położonych: na parapetach, na gzymsach oraz podestach. Miejsca wyłożenia pułapek powinny być zabezpieczone przed dostępem dzieci i zwierząt domowych. Jedna pułapka wystarczy na zabezpieczenie obszaru około 10m2. Co 2-3 dni należy przeprowadzać inspekcję. Produkt pokryty kurzem należy usuwać lub wymienić na nowy.

Jakie produkty wybrać? Wieloskładnikowe czy jednoskładnikowe?

Większość insektycydów oferowanych przez Agro-Trade to kompozycje wieloskładnikowe. Wieloskładnikowość w insektycydach  zmniejsza ryzyko uodpornienia się insektów na działanie substancji czynnych. Gwarancją skuteczności jest stosowanie preparatów zgodnie z dawkowaniem oraz przeznaczeniem wskazanym na etykiecie producenta.

Aby uzyskać maksymalny efekt i zmniejszyć znacząco populację much, wskazane jest stosowanie poniższych insektycydów na powierzchnie nie nagrzane, relatywnie czyste, w pomieszczeniach,
w których stosuje się procedury mycia i dezynfekcji.

Populację much ogranicza się również poprzez stosowanie pułapek X-FLY i ENTERFLY. 

Więcej informacji o niechemicznych metodach walki z muchami już wkrótce.