grupa klientów pojedynczy klient facebook youtube youtube

Eliminacja much – wyzwania hodowców

Agro – Trade od blisko 30 lat specjalizuje się w dystrybucji i sprzedaży preparatów do zapewnienia bezpieczeństwa biologicznego. Bogate doświadczenie, wieloletnia współpraca z czołowymi na rynku europejskimi producentami, to solidne filary firmy.

Rynek insektycydów to bardzo konkurencyjny sektor. Szereg firm konkurencyjnych i szeroka gama różnorodnych preparatów owadobójczych jest czynnikiem motywującym do poszukiwania skutecznych, innowacyjnych rozwiązań, które zdobędą zaufanie klientów.

Dlatego współpracujemy z najlepszymi! Takie marki jak: Vebi (Włochy), Frowein (Niemcy), Schopf (Niemcy) są znane i szanowane na polskim rynku od lat. Jako wyłączny dystrybutor preparatów w/w producentów testujemy i wprowadzamy na rynek produkty, które są odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów.

W ofercie Agro-Trade znajdują się preparaty, które skutecznie zwalczają muchy w pomieszczeniach inwentarskich i nie tylko.

Najbardziej popularne i pożądane przez naszych klientów to:

DRAKER 10.2 wieloskładnikowy insektycyd o częściowo mikrokapsułkowanej formule. Skutecznie zwalcza muchy oraz inne owady latające i biegające. Częściowe zamknięcie substancji aktywnej w mikrokapsułce zapewnia jej ochronę przed warunkami zewnętrznymi takimi jak światło, temperatura i wilgoć oraz pozwala na kontrolowane, powolne uwalnianie do środowiska. Dzięki temu, produkt cechuje się zarówno szybkim efektem bójczym, efektem wypłaszania, jak i długotrwałą skutecznością wynikającą z efektu zalegania. Skuteczność produktu jest zachowana przez co najmniej 14 dni. Produkt może być stosowany w formie oprysku lub poprzez zamgławianie ULV. Nie posiada zapachu.

Draker 10.2 jest preparatem znanym i polecanym od lat na polskim rynku

SOFAST – to oparty na imidachloprydzie preparat w postaci granulatu stosowany do zwalczania much w pomieszczeniach hodowli zwierząt i nie tylko. Zalecane jest stosowanie preparatu Sofast od chwili, w której zauważymy, że w pomieszczeniach inwentarskich i otoczeniu pojawiły się muchy. Preparat powinien być aplikowany w formie wilgotnej poprzez:

  • malowanie na pasach tekturowych – preparat stosować w postaci rozcieńczonej:  wskazane jest rozpuszczenie 200 g SOFAST w 150 ml wody. Przygotowany w ten sposób roztwór należy nanieść na tekturowe pasy o powierzchni 1 m2.   Pomalowane produktem arkusze rozmieścić w miejscach bytowania much – np. na ścianach, na suficie. Roztwór przygotowany z 200g preparatu zabezpieczy powierzchnię 100 m2 (należy go wykorzystać w ciągu 8 godzin od przygotowania). W miejscach stosowania insektycydu wskazane jest wykonywanie inspekcji nie rzadziej niż co 7 dni. W przypadku pokrycia produktu kurzem, lub braku produktu należy wyłożyć go ponownie. Insektycyd SOFAST powinien być stosowany na przemian z innymi insektycydami opartymi na rożnych substancjach bójczych. Ważne jest, aby nie stosować preparatu na powierzchnie chłonne. 
  • wykładanie przynęty jako pułapki – około 20 g granulatu umieścić na płytkim, jednorazowym pojemniku. Granulat powinien tworzyć powierzchnię płaską. Ponieważ preparat wykazuje najwyższą skuteczność, gdy jest w postaci wilgotnej, warto zwilżyć go: np. wodą, odrobiną mleka, sokiem, które będą wzmacniały efekt wabiący. Tak przygotowane pułapki należy umieścić w miejscach bytowania much, najlepiej wysoko położonych: na parapetach, na gzymsach, na podestach. Miejsca wyłożenia pułapek powinny być zabezpieczone przed dostępem dzieci i zwierząt domowych. Jedna pułapka wystarczy na zabezpieczenie obszaru około 10m2. Co 2-3 dni należy przeprowadzać inspekcję. Produkt pokryty kurzem należy usuwać / wymienić na nowy.

Prezentowane produkty to kompozycje wieloskładnikowe, co zmniejsza ryzyko uodpornienia się insektów na działanie substancji czynnych. Gwarancją skuteczności jest stosowanie preparatów zgodnie z dawkowaniem oraz przeznaczeniem wskazanym na etykiecie producenta.

W celu uzyskania maksymalnego efektu i zmniejszenia populacji much, wskazane jest stosowanie poniższych insektycydów na powierzchnie nie nagrzane, relatywnie czyste, w pomieszczeniach,
w których stosuje się procedury mycia i dezynfekcji.

W celu ograniczenia populacji much na zewnątrz rekomendujemy stosowanie pułapek X-FLY i ENTERFLY. 

Więcej informacji o niechemicznych metodach walki z muchami już wkrótce.